Reklama
stats

Jechał nawet pod prąd – pijany kierowca busa zatrzymany

Jechał nawet pod prąd – pijany kierowca busa zatrzymany

Jechał „wężykiem” od krawędzi do krawędzi pasa a nawet pod prąd. Pijany kierowca busa został zatrzymany w Dąbrowie Tarnowskiej.

W poniedziałek 18 września około 15:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od kierowcy jadącego przez miejscowości Wierzchosławice (w powiecie tarnowskim), z którego wynikało, że jedzie przed nim bus prowadzony najprawdopodobniej przez pijanego kierowcę.

Zgłaszający pozostawał w stałym kontakcie z dyżurnym i przekazywał dokładną lokalizację busa. Wysłany patrol zatrzymał na ul. Oleśnickiej w Dąbrowie Tarnowskiej czerwone Renault Master z kurnikiem i granatową plandeką.

Reklama

Funkcjonariusze od razu po otwarciu drzwi kierowcy wyczuli woń alkoholu od prowadzącego dostawczaka mężczyzny, a we wnętrzu zauważyli puszki z piwem.

Pijany kierowca międzynarodówki został zatrzymany na terenie Dąbrowy Tarnowskiej – teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Badanie stanu trzeźwości 45-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad 2 promile alkoholu, który teraz stanie przed sądem – za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

Ostatecznie bus, którym poruszał pijany obcokrajowiec został zabezpieczony, a następnie przekazany właścicielowi. Dąbrowscy policjanci udostępnili dwa filmy nagrane przez zgłaszającego, gdzie zarejestrowane zostały „wyczyny” pijanego 45-latka na drodze (pierwszy publikuję na górze artykułu a drugi poniżej).

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: