Reklama

Jechali na pace VW Caddy – zmarli po zderzeniu z busem

Jechali na pace VW Caddy – zmarli po zderzeniu z busem

Do wypadku doszło w piątek 15 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 214 w pobliżu miejscowości Osiek. Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy jechali na pace VW Caddy.

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce rano, kilka minut po godzinie 7:00.

Według wstępnych ustaleń jadący drogą krajową nr 214 w okolicach miejscowości Osiek (powiat Starogard Gdański) dostawczy Volkswagen Caddy wpadł w poślizg i po zjechaniu na przeciwny pas uderzył w jadące tamtędy czerwone Renault Master z zabudową międzynarodową.

Reklama

Zobacz też: Prawo jazdy B do 7,5 tony DMC? Ministerstwo odpowiada

W wyniku uderzenia zginęło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 62 lata, którzy podróżowali w nieprzystosowanej do przewozu ludzi ładowni dostawczego Volkswagena. Ranni w wypadku zostali też kierowcy obu pojazdów.

Chwilę po zderzeniu białego Volkswagena z „międzynarodówką” doszło do kolejnego wypadku.

Zobacz też: Wypadek na DK 10 pod Bydgoszczą – nie żyje kierowca Fiata Ducato

Jadące w kierunku Osieka autolaweta na podwoziu Renault Master, która ciągnęła za sobą jeszcze 3-osiową lawetę, aby uniknąć wjechania w rozbite pojazdy, zjechała na prawe pobocze, gdzie została uderzona przez Daewoo Leganza.

W wyniku najechania na tył lawety pasażerka z koreańskiej osobówki została ranna.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że prawo o ruchu drogowym dopuszcza możliwość przewożenia pasażerów samochodem ciężarowym (w tym i dostawczym z homologacją N1) poza kabiną kierowcy pod warunkiem, że pojazd ten odpowiada wymaganym warunkom technicznym do przewozu osób.

Do tego pasażerowie nie mogą znajdować się między ładunkiem, a kabiną kierowcy a także powinni być przewożeni na miejscach siedzących. Do tego pojazd przewożący w taki sposób pasażerów nie może przekraczać prędkości 50 km/h.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: