Reklama

Przeciążone i dymiące Iveco Daily zatrzymane w Pile przez ITD

Przeciążone i dymiące Iveco Daily zatrzymane w Pile przez ITD

Zabrany dowód rejestracyjny, mandat oraz nakaz przeładowania – przeciążone i dymiące Iveco Daily zatrzymane w Pile przez ITD.

W piątek 28 grudnia inspektorzy z oddziału ITD w Pile zauważyli podczas patrolowania miasta mocno dymiące Iveco Daily, które wyglądało także na przeładowane.

Zobacz też: Prawo jazdy B do 7,5 tony DMC? Ministerstwo odpowiada

Reklama

Po zatrzymaniu chłodni na podwoziu Iveco Daily „Krokodyle” nakazały zważenie pojazdu na legalizowanym punkcie wagowym przy obwodnicy Piły.

Po zważeniu okazało się, że zarejestrowane na 3,5 tony Iveco Daily jest przeciążone o ponad 1,5 tony. Do tego inspektorzy ITD po przeprowadzeniu badania dymomierzem stwierdzili, że poziom zadymienia spalin wydobywających się z układu wydechowego busa przekracza trzykrotnie polską normę!

Ponadto „Krokodyle” wykryły uszkodzenie oświetlenia auta, więc zatrzymany został dowód rejestracyjny dostawczaka, a kierowca ukarany został dwoma mandatami: za przeładowanie pojazdu w wysokości 300 złotych oraz kolejnym 500-złotowym za zły stan techniczny pojazdu.

Ponadto inspektorzy zakazali dalszej jazdy oraz zadecydowali o przeładunku towaru na inny pojazd.

Zobacz też: Iveco Daily miało 40 kg ładowności – dowód rejestracyjny zatrzymany

No cóż. Nie po raz pierwszy zdarza się, że zatrzymana do kontroli przez ITD chłodnia jest przeładowana. Już sama masa własna pojazdu wraz z zabudową (m.in, bliźniacze koła na tylnej osi, kabina sypialna na dachu, izolowany termicznie kontener z agregatem chłodniczym) sprawia, że na sam towar zostaje czasem realnie i 200-300 kilogramów. Albo i mniej.

Ciekaw mnie tylko to, czy gdyby ta biała „Ivonka” nie pozostawiała za sobą czarnej ściany spalin, to inspektorzy z Piły w ogóle zwrócili by uwagę na ten pojazd?

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: