Karambol na S1 pod Będzinem – zginęła matka z dzieckiem

Karambol na S1 pod Będzinem – zginęła matka z dzieckiem

Piątkowy karambol na S1 pod Będzinem – zginęła matka z dzieckiem. W zdarzeniu brało udział 5 pojazdów w tym Renault Master.

Jak informuje policja do wypadku doszło w piątek 16 kwietnia około godziny 6:40 rano na odcinku drogi ekspresowej S1 Podwarpie – Pyrzowice.

Na tym odcinku warunki do jazdy z powodu deszczu nie były najlepsze.

Reklama

W zdarzeniu udział brało 5 pojazdów. Najprawdopodobniej kierujący Fordem Galaxy ciągnącym przyczepę kempingową nie zapanował nad autem i uderzył w ciężarówkę MAN, która zjechała po uderzeniu na sąsiedni pas doprowadzając do wypadku z Renault Master.

Zobacz też: Opel Movano wjechał pod pociąg towarowy – zginęły 2 osoby z busa

W zdarzeniu udział brał też Volkswagen Passat oraz inny 40-tonowy zestaw.

W wypadku zmarło na miejscu 3-miesięczne niemowlę podróżujące z rodzicami Fordem wraz z jeszcze jednym dzieckiem. Przybyli na miejsce strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wydostać poszkodowanych.

Zobacz też: Usterki w nowych Renault Master – klienci skarżą się na ASO

Niestety, po ponad godzinnej reanimacji zmarła też matka dziecka.

W piątkowym zdarzeniu na S1 rannych zostało również 6 osób.

Na czas usuwania skutków wypadku oraz zabezpieczania śladów „S1-ka” została zablokowana. Śląscy policjanci radzą kierowcom by wybierali przejazd między Pyrzowicami a Siewierzem drogą krajową nr 78.

EDIT: Jak podała policja, najpierw doszło to zderzenia Forda Galaxy ciągnącego przyczepę kempingową z Volkswagenem Passatem.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: