Karambol w Gdyni. Kierowca tego VW Caddy przeżył

Karambol w Gdyni. Kierowca tego VW Caddy przeżył

W Gdyni kierujący ciągnikiem siodłowym z podpiętą naczepą doprowadził do karambolu z udziałem 7 pojazdów. Na szczęście nikt nie zginął.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 24 czerwca przy ul. Hutniczej w Gdyni. Około godziny 9:47 prowadzący Volvo z serii FH z podpiętą naczepą staranował sześć pojazdów czekających na światłach, aby zjechać z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Hutniczą.

Na nagraniu, które obejrzeć można TUTAJ, widać, jak kierowca 40-tonowego zestawu ze znaczną prędkością zmienia pas na lewy i najpierw uderza w białego Volkswagena Caddy a następnie – jak w domino – kolejne auta wpadają na siebie. Łącznie w zdarzeniu wzięło udział 7 pojazdów, w tym 4 dostawcze.

Reklama

Na szczęście nikt nie zginął, chociaż lekkie obrażenia odniosły 4 osoby a 2 z nich przetransportowano do szpitala na badania.

Tak wygląda prawa strona ładowni dostawczego Volkswagena Caddy, który jako pierwszy przyjął na siebie siłę uderzenia 40-tonowego zestawu. Lewa strona paki tej furgonetki w zasadzie przestała istnieć…

Podczas prowadzenia czynności ratowniczo-porządkowych ruch na węźle Estakada Kwiatkowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Hutniczą był wstrzymany.

Źródło zdjęć: KM PSP Gdynia

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =