Reklama
stats

W tym tygodniu VW Poznań kończy w produkcję Caddy 4

W tym tygodniu VW Poznań kończy w produkcję Caddy 4

Model ten montowano od 2003 roku! VW Poznań kończy w produkcję Caddy 4 – niebawem z Antoninka wyjedzie nowy Caddy 5.

Z poznańskich zakładów przez niespełna 17 lat wyjechało przeszło 2 miliony egzemplarzy Volkswagena Caddy.

Caddy – oznaczone jako 2K – montowane było wyłącznie w wielkopolskiej fabryce Volkswagena i wielokrotnie poprzechodziło większe i mniejsze modernizacje.

Reklama

Zobacz też: Test: VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Pod maską nowego VW Caddy 5 pracować będą albo turbodiesle 2.0 TDI o mocach od 75 do 102 KM, albo benzynowe silniki 1.5 TSI o mocy 116 KM. W planach jest też silnik 1.5 TGI na sprężony gaz ziemny (CNG).

Teraz Caddy Typ 2K przechodzi do historii, bowiem w tym tygodniu z linii montażowych wyjedzie ostatnie 1813 egzemplarzy modelu Caddy 4 (jak określa go sam producent po lifcie w 2015 roku). które trafią do klientów na całym świecie.

A już za niecałe trzy tygodnie, po trwającej ponad 2 lata rozbudowie zakładu rozpocznie się produkcja Volkswagena Caddy 5.

Teraz poziom automatyzacji budowy karoserii całkowicie nowej generacji Caddy ma wynieść ponad 80%, przy pomocy 450 nowych robotów przemysłowych zainstalowanych w Antoninku i zakładzie w Swarzędzu.

Przy okazji warto dodać, że z wielkopolskich zakładów Volkswagena poza nowym Caddy 5 będzie wyjeżdżać bliźniaczy konstrukcyjnie Ford Transit Connect oraz jego osobowa odmiana Tourneo Connect.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: