Reklama

VW Poznań po ponad 30 latach kończy produkcję Transportera

VW Poznań po ponad 30 latach kończy produkcję Transportera

W połowie 2024 roku, po ponad 30 latach, Volkswagen Poznań zakończy produkcję Transportera. Wiadomo też, co z większym Crafterem.

Stefanie Hegels pełniąca od 2018 roku funkcję prezeski spółki Volkswagen Poznań w wywiadzie dla lokalnego „Głosu Wielkopolskiego” potwierdziła, że wytwarzany od 1993 roku model Transporter przestanie być produkowany w połowie tego roku.

Od dawna już wiadomo, że następna generacja Transportera będzie produkowana w Turcji jako klon Forda Transita Customa II generacji.

Reklama

Co ciekawe, ostatni egzemplarz produkowanego aktualnie typoszeregu T6.1, pozostanie w Poznaniu. Do tego Stefanie Hegels wspomniała w rozmowie z redaktor Moniką Kaczyńską, że w przyszłości z linii montażowych zakładów VW Poznań będzie wyjeżdżał całkowicie elektryczny pojazd dostawczy opracowany na całkowicie nowej platformie SSP (z ang. Scalable Systems Platform).

A pierwsza modułowa platforma SSP wykorzystana ma być w następcy Craftera, który do końca tej dekady będzie dalej wytwarzany w fabryce we Wrześni.

Do tego szefowa VW Poznań wspomniała w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego”, że w połowie 2024 roku w planach jest uruchomienie montażu Caddy PHEV, czyli nieoferowanej jeszcze hybrydy plug-in.

Z kolei z moich nieoficjalnych informacji wynika, że zmodyfikowany VW Crafter, który w najbliższych tygodniach pojawi się w salonach, będzie oferowany dalej z jednostką 2.0 TDI, ale pojawi się wariant o mocy powyżej 200 KM.

EDIT: Wariant silnika 2.0 TDI z mocą 200+ pojawić się ma jako opcja w bliźniaczym dla VW Craftera MAN-ie TGE.

Źródło zdjęcia: Volkswagen Samochody Użytkowe

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 16 =