Przewoził VW Caddy papierosy bez akcyzy. Próbował uciekać

Przewoził VW Caddy papierosy bez akcyzy. Próbował uciekać

Straż Graniczna zatrzymała po krótkim pościgu Volkswagena Caddy wypełnionego papierosami bez polskich znaków akcyzy o wartości niemal 300 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek 16 sierpnia na terenie gminy Krasnopol (powiat sejneński). Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej Volkswagena Caddy.

Zobacz też: Test VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Kierujący autem zignorował jednak polecenia pograniczników i gwałtownie zawrócił próbując uciekać. Po krótkim pościgu pogranicznicy zatrzymali pojazd, którego kierowca, jak się potem okazało, upchał na pace piętnaście kartonów z papierosami bez polskich znaków akcyzowych.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że zamontowane na Caddy tablice rejestracyjne są podrobione, a te oryginalne, wraz z kilkoma innymi kompletami „blach” ukryte były w środku samochodu.

Za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pojazdem z  fałszywymi tablicami rejestracyjnymi 44-letni Polak ukarany został mandatem karnym w wysokości 600 złotych. Z kolei za przemyt ponad 22 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 300 tysięcy złotych wszczęto również postępowanie karno-skarbowe, za które grozi wysoka kara grzywny.

Źródło zdjęć: Podlaski OSG

Podziel się: