Reklama

Przewoził VW Caddy papierosy bez akcyzy. Próbował uciekać

Przewoził VW Caddy papierosy bez akcyzy. Próbował uciekać

Straż Graniczna zatrzymała po krótkim pościgu Volkswagena Caddy wypełnionego papierosami bez polskich znaków akcyzy o wartości niemal 300 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek 16 sierpnia na terenie gminy Krasnopol (powiat sejneński). Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej Volkswagena Caddy.

Zobacz też: Test VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Kierujący autem zignorował jednak polecenia pograniczników i gwałtownie zawrócił próbując uciekać. Po krótkim pościgu pogranicznicy zatrzymali pojazd, którego kierowca, jak się potem okazało, upchał na pace piętnaście kartonów z papierosami bez polskich znaków akcyzowych.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że zamontowane na Caddy tablice rejestracyjne są podrobione, a te oryginalne, wraz z kilkoma innymi kompletami „blach” ukryte były w środku samochodu.

Za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pojazdem z  fałszywymi tablicami rejestracyjnymi 44-letni Polak ukarany został mandatem karnym w wysokości 600 złotych. Z kolei za przemyt ponad 22 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 300 tysięcy złotych wszczęto również postępowanie karno-skarbowe, za które grozi wysoka kara grzywny.

Źródło zdjęć: Podlaski OSG

Podziel się: