Reklama

Przewoził transport papierosów bez akcyzy – wpadł przez ITD

Przewoził transport papierosów bez akcyzy – wpadł przez ITD

Bydgoskie „krokodylki” zwróciły uwagę na mocno obciążone Iveco Daily. Na pace znajdowało się 250 kartonów z papierosami bez polskich znaków akcyzowych.

W poniedziałek 11 lipca inspektorzy WITD Bydgoszcz prowadzili kontrole na autostradzie A1 w Nowej Wsi wraz policjantami z „drogówki”. Nie dziwi więc, że zwrócono uwagę na mocno obciążone Iveco Daily z DMC do 3,5 tony.

Zobacz też: Sprzedaż nowych aut dostawczych – czerwiec 2016

Reklama

Po zatrzymaniu busa kierowca nie okazał prawa jazdy, ani nie miał dokumentów na towar zalegający na pace. Po otwarciu ładowni okazało się, że znajduje się tam 250 kartonów z papierosami bez polskich znaków akcyzowych, co łącznie daje 130 tysięcy paczek. Ze wstępnych wyliczeń przybyłych na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu określono, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły prawie 3 miliony złotych.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Do tego okazało się, iż kierujący Iveco 42-latek ma sądowy zakazał prowadzenia pojazdów do czerwca 2017 roku, a w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. W maju tego roku opuścił zakład karny po ponad 5 latach pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z Kodeksu Karnego Skarbowego tzw. paserstwa akcyzowego oraz złamania zakazu sądowego, za co grozi mu do 6 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Źródło zdjęć: Policja Kujawsko-Pomorska

Podziel się: