Reklama
stats

Kierowca furgonu bez prawa jazdy a na pace 2000 litrów ropy

Kierowca furgonu bez prawa jazdy a na pace 2000 litrów ropy

Kierujący białym furgonem posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i przewoził bez numeru referencyjnego SENT 2000 litrów ropy, a bus był przeładowany.

W czwartek 21 września „Krokodyle” z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymały na drodze wojewódzkiej nr 288 w Lubiatowie furgon kierowany przez mężczyznę, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz  też: Ford Transit robił za magazyn przemytników – na pace spirytus

Reklama

Do tego 3,5-tonowy bus był przeładowany o 600 kilogramów, a w ładowni znajdowały się 1000-litrowe zbiorniki DPPL wypełnione substancją ropopochodną.

Z racji tego, że mężczyzna nie dysponował numerem referencyjnym potwierdzającym zgłoszenie wykonania danego przewozu w rejestrze SENT, na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego, którzy po przybyciu na miejsce kontroli zabezpieczyli pojazd oraz ładunek.

Ciekawe czy kierowca tej „blaszki” naprawdę nie wiedział, że od 18 kwietnia 2017 roku weszła w życie ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wrażliwych, w tym paliw ciekłych.

Zastanawia mnie też, czy świadomie złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów? No bo za nie stosowanie się do takiego sądowego wyroku grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (artykuł 180a kodeksu karnego).

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: