Reklama
stats

Mobilne laboratoria z zabudową Gruau Polska dla PKN Orlen

Mobilne laboratoria z zabudową Gruau Polska dla PKN Orlen

Gruau Polska wygrała przetarg na dostawę mobilnych laboratoriów dla koncernu paliwowego PKN ORLEN. Furgony wykorzystywane będą przez polską Służbę Celną.

Firma Gruau Polska już po raz drugi została wybrana na wykonanie zabudowy i doposażenia laboratoriów mobilnych dla największego koncernu paliwowego w Europie środkowej – PKN Orlen. Pierwsze tego typu zabudowy zostały realizowane 2017 roku w ilości 2 sztuk, kolejnym etapem jest zamówienie 5 sztuk w tym roku.

Zobacz też: Renault Kangoo z zabudową Gruau Polska dla ORLEN Ochrona

Reklama

Specjalistyczne pojazdy wraz z zabudową wykorzystywane będą przez Służby Celne w celu eliminowania nielegalnej produkcji i dystrybucji paliw ciekłych (benzyny i oleju napędowego) przez ustalenie źródła pochodzenia metodą szybkich badań na próbkach paliw pobranych jeszcze w trakcie ich transportu do odbiorców.

Trzeba bowiem wiedzieć, że każde paliwo posiada własny „kod DNA” pozwalający rozpoznać jego pochodzenie, w tym złoże czy rafinerię, z której pochodzi.

Citroëny Jumpery  zostały wyposażone w wykonane z blachy nierdzewnej meble laboratoryjne oraz w system klimatyzacji, ogrzewania niezależnego oraz wentylacji wymaganej przy przeprowadzaniu tego typu analiz.

Zobacz też: Kierowca furgonu bez prawa jazdy a na pace 2000 litrów ropy

Dodatkowo w pojeździe zainstalowano 6 sztuk precyzyjnych analizatorów próbek paliw i system przesyłania danych w czasie rzeczywistym.

Uroczyste przekazanie trzech furgonów ze specjalistyczną zabudową wykonaną przez Gruau Polska odbyło się a początku listopada na terenie Ministerstwa Finansów i w obecności premiera i ministra finansów. Mobilne laboratoria przekazane zostały przez PKN Orlen dla polskiej Służby Celnej.

Źródło zdjęć: Gruau Polska

Podziel się: