Reklama

32 Ople Vivaro dla Krajowej Administracji Skarbowej od PKN Orlen

32 Ople Vivaro dla Krajowej Administracji Skarbowej od PKN Orlen

Nowe pojazdy wesprzeć mają walkę z szarą strefą – 32 Ople Vivaro dla Krajowej Administracji Skarbowej od PKN Orlen warte są 4,5 miliona złotych.

W poniedziałek 6 lipca 2020 przedstawiciele spółki PKN Orlen przekazali Krajowej Administracji Skarbowej 32 sztuki Opla Vivaro kombi, które poza odpowiednim oklejeniem oraz belką świetlną na dachu otrzymały specjalistyczny sprzęt łączności.

Zobacz też: Mobilne laboratoria z zabudową Gruau Polska dla PKN Orlen

Reklama

Ople Vivaro C dla KAS to 5-osobowe wersje kombi z nadwoziem o długości long. Każdy taki minibus kosztował 140 625 złotych.

Ufundowane przez największy koncern paliwowy Ople Vivaro C będą wykorzystywane do kontroli przewożonego po polskich drogach paliwa, co przełożyć się ma ograniczenie tzw. szarej strefy.

W ubiegłym roku PKN ORLEN przekazał KAS 15 nowoczesnych pojazdów, które również zostały wyposażone w cyfrowy system łączności i teraz przede wszystkim do kontroli na drogach oraz do działań kontrolnych na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Z kolei w 2017 i 2018 roku PKN ORLEN przekazał KAS 7 mobilnych laboratoriów na bazie Citroënów Jumperów, których wyposażenie pozwalaj na szybkie przebadanie paliw wwożonych i transportowanych na terenie Polski.

– Każde z mobilnych laboratoriów bada średnio około 20 próbek miesięcznie. I tylko w tym roku potwierdziły one 6 przypadków nieprawidłowości, polegających głownie na obecności w badanych próbkach olejów ciężkich – mówiła Magdalena Rzeczkowska, Wiceminister Finansów i Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Źródło zdjęć: PKN Orlen

Podziel się: