Reklama

Kierowca Sprintera z zabudową kurierską miał 1,1 promila

Kierowca Sprintera z zabudową kurierską miał 1,1 promila

Łódzkie ITD zatrzymało do ważenia Mercedesa Sprintera z charakterystyczną zabudową marki Kögel. Podczas kontroli wyszło jednak, że kierowca jest pijany.

Do zdarzenia doszło w środę 14 września 2016 roku przy ulicy Papierniczej w Łodzi. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy prowadzili tam kontrolę wagi pojazdów, zatrzymali do sprawdzenia DMC 3,5-tonowego Mercedesa Sprintera 308 CDI z charakterystyczną pocztowo-kurierską zabudową marki Kögel.

Zobacz też: Używany Mercedes Vito 109 CDI W639 – furgon w wersji Long (zdjęcia)

Reklama

Podczas kontroli „krokodyle” wyczuły od kierowcy żółtego auta mocną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,53 mg alkoholu, co daje po przeliczeniu 1,1 promila.

Nietrzeźwego przekazano funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, a samochód odebrał przybyły na miejsce kontroli drugi kierowca.

Zobacz też: Test Mercedesa Sprintera 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Kodeks karny przewiduje, że za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat. Do tego dla osób, które dopuszczą się takiego występku pierwszy raz grozi grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych, ale też ograniczenie lub pozbawienie wolności od 2 do aż 15 lat.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: