Kierowca Volkswagena LT miał ponad 3 promile – chciał uciec

Kierowca Volkswagena LT miał ponad 3 promile – chciał uciec

Zatrzymany kierowca Volkswagena LT miał ponad 3 promile – chciał uciec przed chcącym go zatrzymać policjantem, który był po służbie.

W piątek 30 lipca w czasie wolnym od służby funkcjonariusz „drogówki” z Wadowic zauważył na jednym z parkingów w w Kleczy Dolnej (woj. małopolskie) Volkswagena LT oraz świeżo zniszczoną elewację budynku i ogrodzenie.

Policjant podszedł do pomarańczowej doki, ale jej kierowca ruszył gwałtownie w kierunku drogi krajowej nr 52. Funkcjonariusz mając podejrzenia, że kierowca „LT-ka” jest pijany pojechał za dostawczym Volkswagenem, który w pewnym momencie zatrzymał się na poboczu.

Reklama

Zobacz też: Mandat do 5000 zł i zabrane prawo jazdy za oszukanie tachografu

Wtedy funkcjonariusz podbiegł do dostawczaka i wyjął ze stacyjki kluczyk. Po zawiadomieniu o całym zajściu dyżurnego wadowickiej komendy na miejsce przyjechał patrol, który stwierdził, że prowadzący VW LT ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Potem potwierdzono, że faktycznie to kierowca doki uszkodził ogrodzenie parkingu i elewację na budynku. Mieszkańcowi powiatu wadowickiego za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego będzie on musiał także pokryć koszty uszkodzeń, jakich się dopuścił.

Podziel się: