Reklama

Kolejny kaskader w Daily. Przeciążonego busa wypatrzyli policjanci

Kolejny kaskader w Daily. Przeciążonego busa wypatrzyli policjanci

No i jest kolejny w tym tygodniu kaskader w Iveco Daily. Przeciążonego busa wypatrzyli policjanci w Jeleniej Górze.

W środę 25 maja funkcjonariusze z grupy” Speed” jeleniogórskiej drogówki podczas patrolu miasta na ulicy Wrocławskiej zwrócili uwagę na Iveco Daily na bliźniakach i z zabudową kontenerową i windą, które już z daleka wyglądało, jakby wiozło więcej niż powinno.

Zobacz też: Tylko na tylnej osi było 5300 kg – przeciążony bus zatrzymany na DK 74

Reklama

Po zatrzymaniu kierowcy, którym okazał się 58-letni mieszkaniec województwa opolskiego, skierowano auto na pobliską wagę należącą jednego z przedsiębiorstw.

Jak się okazało zarejestrowane na 3500 kg DMC auto ważyło znacznie więcej, bo 8100 kg. Ostatecznie kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 złotych a ponadto mężczyzna musiał przeładować nadmiar przewożonych odpadów na inny pojazd.

Mandaty za przeładowanie busa do 3,5 tony – Art. 97. Kodeksu Wykroczeń

Dotychczas maksymalny mandat, jaki ITD lub policja mogli wystawić za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu sięgał 500 złotych. Jednak po nowelizacji Kodeksu Wykroczeń od 1 stycznia za takie przewinienie grozi już do 3000 złotych.

Polskie służby stosują tutaj art. 97 KK, który mówi wprost, że „Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się:
8

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. Patryk

  W tytule napisane kolejny kaskader w daily 80 % busów na 3.5 t jeździ przeładowane gdyby jeździły z dozwolona masa to większość artykułów kosztowalo by parę razy więcej

  1. Brthz

   Tak to taniej będzie jak takim przeladowanym autem wjedzie Ci w dupe.

 2. Janek

  To iveco jest fabrycznie konstrukcyjnie dostosowane do 7.5t dmc. Czyli byl przeładowany 600kg. Wielka afera i ujawniony kaskader. . . Zatrzymali go żeby dołożyl sie do 14-tej emerytury

  1. Karol Biela

   Cześć, Są wersję Iveco Daily z DMC 7200 kg, ale to nie ta wersja. Tutaj fabrycznie mogło być 5000 kg, ale i 3500 kg. Ale tutaj nie chodzi o konstrukcję (w tym wypadku ramową), ale o przepisy i granicę ustanowioną prawem

   1. Hdhd

    3500 jak dajesz taką oś to nie masz 3500

 3. Rafał

  Szukacie taniej sensacji tytułem artykułu. Winny jest rząd i sejm tworząc beznadziejne prawo. Wyżej komentujący tobrze to opisali.

 4. Len

  A nas zatrzymali na spokojnej drodze i przekroczone 30 km/ h i mandat. 1000. To ten nic nie stracił . Dalej bedzie przeładowywać bo kary małe.

 5. Pawel

  Niech wlasciciel zrobi certyfikat kompetencji,zrobi licencje,placi e-toll,podatek od srodkow transportu,jezdzi zgodnie z tachografem to nie bedzie musial placic kary,a jezeli chce sie cwanaikowac to trzeba placic.tyle w temacie

Komentarze zamknięte.