Kolejny przeładowany bus przewoził nielegalne automaty do gier

Kolejny przeładowany bus przewoził nielegalne automaty do gier

Inspektorzy WITD Katowice zatrzymali przeładowanego o 2 tony busa, który przewoził kilkadziesiąt nielegalnych automatów do gier.

To już kolejna w tym tygodniu kontrola 3,5-tonowego busa, który przewoził nielegalne automaty do gier. Wcześniej, bo 1 sierpnia krakowskie „krokodyle” zatrzymały furgon, na pace którego znaleziono 10 takich urządzeń.

Zobacz też: ITD Kraków – przeładowane o 500 kg Ducato i… milion złotych kary

Reklama

Teraz transport nielegalnych automatów do gier hazardowych został zatrzymany przez katowickie ITD na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu.

Już z daleka bus z zabudową kontenerową i windą samozaładowczą wyglądał na przeładowany.

W rzeczywistości zamiast 3,5 tony pojazd wraz z towarem ważył 5,5 tony, za co ostatecznie kierowca otrzymał mandat karny.

Początkowo mężczyzna twierdził, że wiezie złom, ale inspektorzy w ładowni zobaczyli około 30 starannie zabezpieczonych do transportu automatów do gier.

Zobacz też: Wyposażenie opcjonalne w autach dostawczych – co wybierają Polacy?

Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu związanego z ładunkiem, a w dodatku dostał całkowitej amnezji, bo nie potrafił powiedzieć dokąd wiezie te urządzenia. „Krokodyle” natychmiast wezwali funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy podjęli dalsze czynności w tej sprawie.

Za nielegalny obrót urządzeniami do gier hazardowych grozi kara do 100 tysięcy złotych za jedno urządzenie.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: