Reklama

Kolizja w trakcie kontroli ITD – kierowca Sprintera ukarany mandatem

Kolizja w trakcie kontroli ITD – kierowca Sprintera ukarany mandatem

Kolizja w trakcie kontroli ITD w Gryfowie Śląskim. Kierowca Mercedesa Sprintera ukarany został mandatem i punktami karnymi.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę 25 sierpnia po godzinie 8:50 w miejscowości Gryfów Śląski (woj. dolnośląskie) na drodze krajowej nr 30.

Prowadzący tam działania inspektor ITD wydał polecenie do zjechania na parking jadącemu od strony Jeleniej Góry kierowcy Mercedesa Sprintera, gdzie „Krokodyle” przy pomocy tzw. Mobilnej Linii Diagnostycznej mieli sprawdzić m.in. rzeczywistą wagę i stan techniczny „906-tki”.

Reklama

W trakcie skręcania w lewo doszło do kolizji z jadącym z naprzeciwka Nissanem Micrą. Na szczęście w groźnie zdarzeniu na DK 30 nikomu nic się nie stało.

Zobacz też: Trans Assist – aplikacja z eCMR i nawigacją na ekspresy po EU

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo komentarzy kierowców na temat sposobu i doboru miejsc, w których inspektorzy ITD ściągają na kontrole busy czy ciężarówki.

Akurat w tym przypadku kierowca chłodni na podwoziu Sprintera ostatecznie sam przyznał się do winy przyjmując mandat karny.

– Przybyli na miejsce policjanci przejrzeli na miejscu zdarzenia nagrania z pobliskiego monitoringu i nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości ze strony inspektora ITD – informuje starszy sierżant Rafał Kościelny z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

– Kierowca dostawczego samochodu ukarany został mandatem w wysokości 250 złotych oraz otrzymał 6 punktów karnych za to, że nie zachował odpowiedniej ostrożności i doprowadził do kolizji z innym pojazdem – precyzuje starszy sierżant Rafał Kościelny.

Do całej sytuacji odniósł się też przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. – Oczywiście wiem o tej sytuacji. Jednak to kierowca dostawczego pojazdu został ukarany mandatem. Więc to on jest sprawcą tej kolizji, co oznacza, że dla ITD sprawa jest zamknięta – wyjaśnia Daniel Woźniak, naczelnik Wydziału Inspekcji WITD Wrocław, dodając, że ściągany na kontrolę Sprinter został uszkodzony, więc nie doszło do zważenia busa ani sprawdzenia jego stanu technicznego na Mobilnej Linii Diagnostycznej.

Zobacz też: Śmiertelne potracenie inspektora ITD na MOP Chojny przy S8

W przeciągu kilku lat doszło do co najmniej kilku sytuacji z udziałem inspektorów ITD. W 2017 roku śmiertelnie potracony został na MOP Chojny przy drodze ekspresowej S8 inspektor z oddziału w Sieradzu, a w styczniu tego roku inspektorka ITD na autostradzie A4 pod Wrocławiem wjechała służbowym Volksawgenem Transporterem w tył BMW serii 4.

Źródło zdjęć: OSP Gryfów Śląski

Podziel się: