Reklama

Kontrabanda maseczek ochronnych ukryta w VW Transporterze

Kontrabanda maseczek ochronnych ukryta w VW Transporterze

Ukraiński kierowca chciał przemycić do Polski towar w pod podłogą „T5-tki” – kontrabanda maseczek ochronnych ukryta w VW Transporterze.

Pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce spowodowały, że z aptek zaczęły znikać środki ochronne w postaci maseczek ochronnych na twarz czy jednorazowych rękawiczek.

Jak widać nie trzeba było długo czekać, żeby tzw. szara strefa wykorzystała tą sytuację, aby zarobić trochę grosza.

Reklama

Zobacz też: Mercedes Vito 2020 – silniki OM 654 i nowe systemy bezpieczeństwa

W środę 11 marca ukraińskie służby graniczne zatrzymały na przejściu drogowym Zosin-Uściług białego Volkswagena Transportera, którym kierował obywatel Ukrainy.

W trakcie dokładnej kontroli furgonu odkryto w specjalnych skrytkach pod podłogą ładowni 10 653 sztuki maseczek ochronnych.

Ukraińska Straż Graniczna zarekwirowała przystosowanego do przemytu Volkswagena T5 oraz kontrabandę – całość oszacowano na 356 000 ukraińskich hrywien (około 53 000 złotych).

PS: Coś mi się wydaje, że już wcześniej, jeszcze przed histerią związaną z koronawirusem COVID-19, ktoś już wcześniej wykorzystywał tego Volkswagena Transportera do przemytu. No bo chyba nie wycieli połowy podłogi w furgonie, żeby wozić tam maseczki ochronne…

Źródło zdjęć: dpsu.gov.ua

Podziel się: