Korek na S52 – 10 godzin stania w stronę granicy z Czechami

Korek na S52 – 10 godzin stania w stronę granicy z Czechami

Powstał olbrzymi korek na S52 – 10 godzin w stronę granicy z Czechami według stanu na poniedziałek 23 marca około godziny 11:00.

Ciągle powiększający się zator na drodze ekspresowej S52 w stronę polsko-czeskiej sięga już ponad 10 kilometrów i ciągle rośnie!

Zobacz też: Koronawirus a transport – granica pomiędzy Polską a Czechami

Reklama

Zator zaczął tworzyć się jeszcze przed godziną 7:00 nad ranem. Ciężarówki, busy, ale też i auta osobowe próbujące dojechać do przejścia granicznego Cieszyn-Boguszowice zablokowały nawet centrum Cieszyna i zjazd na Dębowiec.

– Kierowcy ciężarówek, którzy będą próbowali dotrzeć do przejścia Cieszyn-Boguszowice na przykład od Pawłowic lub centrum Cieszyna, zostaną przez policjantów zawróceni i skierowani na węzeł w Harbutowicach, by zająć miejsce w kolejce. Prościej będzie od razu tam jechać od węzła z DK 81″ – informuje aspirant Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie.

Znaczny korek przed granicą po części wynika z dokładnych kontroli wprowadzonych przez Czechów. Do tego doszedł wzmożony ruch wynikający z zakończonego właśnie weekendu.

Zdjęcie ilustracyjne, zródło: Straż Graniczna

Podziel się: