Kradli samochody dostawcze – wpadli na gorącym uczynku

Kradli samochody dostawcze – wpadli na gorącym uczynku

Zatrzymani przez bydgoską policję mężczyźni kradli samochody dostawcze – wpadli na gorącym uczynku próbując ukraść Fiata Ducato.

W piątek 28 września patrolujący ulice Bydgoszczy policjanci z działu kryminalnego zauważyli około godziny 20:30 dwóch mężczyzn przy białym Fiacie Ducato.

Do stojącego na ulicy Ujejskiej furgonu podchodzili dwa razy, a jeden z podejrzanych miał przy sobie tzw. łamak.

Reklama

Zobacz też: 6-milionowe auto z fabryki SEVEL to Fiat Ducato 140 Natural Power

Kryminalni podjęli interwencję i wylegitymowali 47-letniego mężczyznę oraz jego 50-letniego kolegę. Szybko okazało się, że nie są oni właścicielami Dukata i nie potrafią wytłumaczyć, co przy nim robili.

Po przeszukaniach w ich miejscach zamieszkania ustalono, że mają oni związek z dwoma innymi kradzieżami dostawczych aut.

Pierwszy z nich o wartości 60 000 zł został skradziony w drugiej połowie sierpnia z terenu firmy w jednej z podbydgoskich miejscowości.

Kolejny dostawczak o wartości 65 000 zł, jaki został skradziony przez zatrzymanych mężczyzn, zniknął w połowie września również w jednej z miejscowości powiatu bydgoskiego.

Oskarżeni usłyszeli dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do Fiata Ducato w Bydgoszczy.

Zobacz też: Kradli dostawczaki pod konkretne zamówienie

Jak zapewniają policjanci sprawa, ma charakter rozwojowy. Jednak zgromadzony już materiał dowodowy pozwolił na skierowanie, za pośrednictwem prokuratora, wniosku do sądu o zastosowanie wobec 47- oraz 50-latka środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą przychylił się do wniosku i aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: