Kradli dostawczaki pod konkretne zamówienie

Kradli dostawczaki pod konkretne zamówienie

Krakowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami pojazdów osobowych i dostawczych. Łącznie zatrzymano 8 osób.

Pracujący na sprawą policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dotarli do kilku tzw. dziupli prowadzonych przez trzej mężczyzn. To tam trafiały kradzione samochody, które były potem rozbierane na części.

Według ustaleń funkcjonariuszy złodzieje rabowali pojazdy konkretnych marek i modeli, w tym samochody dostawcze, jak Mercedes Sprinter, czy Iveco Daily.

Reklama

Przestępcy, aby usprawnić proces działania, stawiali na samochody pochodzące z województwa śląskiego i małopolskiego, aby trafiały jak najszybciej do demontażu i „rozlewały” się na chłonny rynek części samochodowych.

Zobacz też: ITD Kraków zatrzymało Iveco Daily przeładowane o 7 ton

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratorów IV Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Łącznie do tej sprawy, pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się oszustwami, kradzieżami, paserstwem oraz legalizacją kradzionych pojazdów, śledczy zatrzymali osiem osób. Prokurator prowadzący sprawę zabezpieczył, poprzez zastosowanie poręczenia majątkowego, środki na poczet przyszłych kar i roszczeń w kwocie około 100 tysięcy złotych. Część zatrzymanych została tymczasowo aresztowana.

Zobacz też: Używany Opel Movano B 2.3 CDTI 125 KM – zdrowy dwulatek

Prowadzący sprawę zebrali materiał dowodowy z którego wynika, że przestępcy popełnili co najmniej 57 różnych przestępstw, a śledczy wciąż docierają do pokrzywdzonych osób.

Źródło zdjęć: KWP Kraków

Podziel się: