Reklama
stats

Krnąbrny kierowca zestawu na B+E – wpadł dwa razy

Krnąbrny kierowca zestawu na B+E – wpadł dwa razy

Policjanci z komisariatu w Geestland zatrzymali dwukrotnie w ciągu dwóch godzin krnąbrnego kierowcę zestawu na kategorię B+E.

Nie raz, nie dwa razy niektórzy Czytelnicy dostawczakiem.pl pisali, że w Niemczech służby kontrolują przede wszystkim pojazdy na zagranicznych tablicach rejestracyjnych.

Oczywiście coś na pewno jest na rzeczy, ale nie jest też tak, że i swojemu rodakowi przepuszczą jakieś przewinienie. A ciekawym przykładem niech będzie sytuacja, do której doszło w niedzielę 28 stycznia na autostradzie A27 pod Bremerhaven.

Reklama

Najpierw około godziny 12:00 patrol policjantów z Geestland zatrzymał zestaw na kategorię prawa jazdy B+E, którym 47-latek z miasta Leer przewoził na lawecie Mercedesa Viano.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy B+E a do tego przekroczona została dopuszczalna masa całkowita przyczepy o ponad 1000 kg.

Mężczyźnie zakazano kontynuowania jazdy i wszczęto odpowiednie postępowania karne oraz administracyjne w sprawie popełnionych wykroczeń.

I zazwyczaj w tym miejscu historia kontroli się kończy, lecz dwie godziny później ten sam kierowca furgonu ciągnąc na lawecie Viano kontynuował jazdę i ponownie został zatrzymany. W związku z tym znowu wszczęto postępowanie wobec 47-letniego mieszkańca Leer.

Jednak tym razem funkcjonariusze z Dolnej Saksonii unieruchomili zestaw poprzez zamontowanie blokady uniemożliwiającej dalszą podróż.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 8 =