Reklama
stats

Transport kombinowany – kara nie tylko za przekroczenie DMC

Transport kombinowany – kara nie tylko za przekroczenie DMC

Można by rzec, że rumuński kierowca wykonywał „transport kombinowany”, bo jak się okazało, problemem było nie tylko przekroczenie DMC.

„Piramidą grozy” nazwali węgierscy inspektorzy z Krajowego Urzędu Skarbowo-Celnego jadący autostradą M5 rumuński zestaw składający się z Mercedesa Sprintera na pojedynczym kole, który ciągnął podpiętą lawetę obciążoną kolejnym Sprinterem (już na bliźniakach). Jak widać na zdjęciach z kontroli, na skrzyni doki przewożono jeszcze Chevroleta Aveo z dosyć intrygującym mocowaniem pasów transportowych.

W każdym razie jadącego przez region Bács-Kiskun kierowcę ściągnięto z autostrady na wagę, gdzie potwierdzono, że zestaw był przeładowany o ponad 2 tony.

Reklama

Do tego wyszło na jaw, że w „blaszce” nie było zamontowanego rejestratora jazdy. Rumuński kierowca oświadczył węgierskim inspektorom skarbowym, że nie był świadomy nadwagi a do tego był przekonany, że przy ciągnięciu przyczepy swoim samochodem używanie tachografu nie jest obowiązkowe.

Rumuński kierowca nie miał zamontowanego tachografu w pojeździe, bo myślał, że jeżeli jest właścicielem auta, to wtedy tacho nie jest potrzebne.

Ostatecznie kierowca zestawu na kategorię B+E musiał zapłacić grzywnę w wysokości 650 000 forintów, czyli jakieś 7329 złotych za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej.

Do tego za brak tacho w kabinie Sprintera węgierskie służby wszczęły postępowanie administracyjne w wysokości 1 400 000 forintów, co po przeliczeniu daje kolejne 15 786 złotych. Oczywiście dalszy transport tą „piramidą grozy” został wstrzymany.

A poniżej zamieszczam wideo nagrane na autostradzie M5 jeszcze przed ściągnięciem tej „piramidy śmierci” na wagę.

Źródło zdjęć i filmu: NAC

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Kiero

    jesli chodzi o kwestie tachografu powyzej 3500kg to wszystko sprowadza sie do celu przejazdu. jesli to jest przejazd prywatny na wlasne prywatne potrzeby tobtachograf do 7,5tony nie obowiązuje natomiast jesli to jest przejazd na potrzeby wlasne wlasnej firmy to juz tachograf potrzebujesz. jest niesamowicie istotne by wiedzieć jak sie tłumaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =