Reklama
stats

Nie włączył agregatu – wstrzymany transport chłodnią na A4

Nie włączył agregatu – wstrzymany transport chłodnią na A4

Kierujący Mercedesem Sprinterem nie włączył agregatu w wyniku czego niemieccy policjanci wstrzymali na A4 międzynarodowy transport żywności.

W środę 3 maja policjanci z Turyngii zatrzymali jadącego po autostradzie A4 Mercedesa Sprintera z Czech.

Chłodnią kierował 44-letni Wietnamczyk a w ładowni przewożona była eko-żywność. Część pudełek była rozpakowywana, a przewożone w plastikowych skrzyniach warzywa miały bezpośredni kontakt z innymi zanieczyszczonymi opakowaniami.

Reklama

Przewożona Sprinterem żywność nie była oznakowana zgodnie z przepisami a do tego w ogóle nie była chłodzona w trakcie transportu.

W trakcie weryfikacji warunków, w jakich przewożona była „906-tką” żywność, okazało się, że prowadzący chłodnię nie włączył w ogóle agregatu chłodniczego na czas transportu.

Ostatecznie, zamiast odwiedzić kilka punktów oferujących azjatycką kuchnię, 44-latek został zawrócony przez funkcjonariuszy policji autostradowej z powrotem do nadawcy.

Do tego wobec kierowcy Sprintera oraz firmy transportowej odpowiedzialnej za ten fracht wszczęto postępowanie administracyjne z racji popełnienia poważnych uchybień w kwestii przewozu towaru wymagającego kontrolowanej temperatury.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: