Reklama

Niesprawny furgon bez agregatu a w ładowni mrożonki

Niesprawny furgon bez agregatu a w ładowni mrożonki

Także smacznego 😉 Niemcy po raz kolejny zatrzymali niesprawny furgon bez agregatu chłodniczego, który w ładowni przewoził mrożonki.

W czwartkowe popołudnie 21 marca w Mettmann nieopodal Düsseldorfu (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia) policjanci tamtejszej „drogówki” podczas patrolu zwrócili uwagę na dostawcze Iveco Daily.

Furgon wydawał się zdecydowanie za bardzo obciążony towarem. Jak się okazało 66-letni Niemiec z Düsseldorfu przewoził w pozbawionym agregatu chłodniczego i braku jakiejkolwiek izolacji termicznej ładowni mrożonki.

Reklama

Podejrzenie przeładowania zostało potwierdzone na pobliskiej wadze stacjonarnej – wynik 5340 kg oznaczał przekroczenie DMC o około 53 procent.

Dodatkowo z uwagi na fakt, że zamrożony towar był transportowany w nieodpowiednich warunkach, podjęto decyzję o jego skonfiskowaniu. Ostatecznie warty aż 17 000 euro ładunek trafił do mrożonego magazynu.

Jakby było mało, Iveco skierowano na stację diagnostyczną, gdzie wykryto łącznie 30 nieprawidłowości, w tym m.in. usterki układu hamulcowego czy korozję elementów nośnych, co zakończyło się zakwalifikowaniem „blaszki” jako pojazdu niebezpiecznego dla ruchu i zabroniono dalszej jazdy.

Policjanci z Mettmann zweryfikowali też autentyczność naklejki TÜV i wstępnie stwierdzono, że został podrobiony., w związku z czym funkcjonariusze wszczęli dalsze dochodzenie w tej sprawie.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − cztery =