Reklama

LAMBox jako mobilny sklep od Lamara (zdjęcia)

LAMBox jako mobilny sklep od Lamara (zdjęcia)

Firma Lamar spod Oleśnicy pochwaliła się ciekawą realizacją przygotowaną dla klienta z Holandii. Na bazie nadwozia LAMBox powstał mobilny sklep.

Nadwozie LAMBox to jeden z ważniejszych produktów firmy Lamar. Przeznaczoną dla samochodów dostawczych zabudowę kontenerową zintegrowano z kabiną kierowcy, dzięki czemu uzyskano większą przestrzeń. Do tego płaskie ściany ułatwiają maksymalne wykorzystanie kubatury nadwozia, a niskie opory aerodynamiczne wpływają m.in. na spalanie, które według producenta jest nawet o 3 l/100 kilometrów niższe niż w przypadku takiego samego pojazdu z zabudową kontenerową i spojlerem dachowym.

Zobacz też: Fiat Ducato 4×4 Expedition – kamper na złe drogi

Reklama

Niedawno na życzenie holenderskiego partnera dział konstrukcyjnych firmy Lamar przemienił Fiata Ducato w pojazd pełniący rolę mobilnej ekspozycji sklepowej.

Kubatura wnętrza takiego Ducato z nadwoziem LAMBox to ponad 20 metrów sześciennych. Dodatkowy 1m3, który wykorzystywać można jako schowek, pochodzi z przestrzeni, gdzie zazwyczaj występuje tradycyjny spojler dachowy.

Pojazd zaopatrzono w dwie uchylne klapy na tylnej oraz bocznej ścianie. Poruszają się one na siłownikach pneumatycznych, chociaż opcjonalnie zastosować można też siłowniki sterowane elektronicznie. Co ciekawe z tyłu bardzo zgrabnie zintegrowano z całą zabudową akcesoryjną kamerę cofania, która bardzo pomaga kierowcy w cofaniu pojazdem.

Źródło zdjęć: Lamar

 

 

Podziel się: