Reklama

IAA 2016: zabudowy Lamar na targach w Hanowerze

IAA 2016: zabudowy Lamar na targach w Hanowerze

Na targach IAA 2016 w Hanowerze zaprezentowało się ponad 2 000 wystawców z przeszło 50 krajów. W tym gronie znalazł się Lamar – polski producent zabudów.

Targi IAA w Hanowerze to największe na świecie wydarzenie dla branży związanej z pojazdami użytkowymi. Za nami już 66. edycja tej międzynarodowej imprezy, na której odbyło się 330 światowych premier nowych rozwiązań, ale też całych modeli samochodów dostawczych i ciężarowych.

Zobacz też: Ford Transit z układem AWD i nową automatyczną skrzynią

Reklama

Na IAA 2016 nie zabrakło także znanego polskiego producenta zabudów spod Oleśnicy, który gościł na niemieckiej wystawie już po raz trzeci. Lamar pokazał w Hanowerze m.in. kabinę sypialną SkyCab z nową blendą przeciwsłoneczną.

Teraz osłona chroniąca kierowcę przed oślepiającymi promieniami słońca ma inny, bardziej aerodynamiczny kształt oraz bardziej dyskretny sposób mocowania.

Zobacz też: VW T4 z podwójną kabiną i tyłem od New Beetle

Poza tym Lamar zaprezentował na swoim stoisku pojazd przeznaczony dla mobilnej gastronomi bazującym na nadwoziu LAMBox, o którym pisałem więcej TUTAJ. Dlaczego akurat food truck? Bo średni wzrost wydatków na street food (z ang. uliczne jedzenie) rośnie w tempie 30 procent rocznie!

Firma spod Oleśnicy pokazała też w Hanowerze adaptację furgonu na podwoziu Iveco Daily dla potrzeb firm kurierskich.

Dzięki systemowi autorskich półek i akcesoriów, które według producenta wyróżniać się mają lekkością i ergonomicznymi rozwiązaniami, praca w tak przygotowanej zabudowie ma podnieść komfort, ale przede wszystkim efektywność pracy kuriera.

Źródło zdjęć: Lamar

Podziel się: