Reklama

Lewe „tafle” i zagłuszarka w Traficu – w środku spora kontrabanda

Lewe „tafle” i zagłuszarka w Traficu – w środku spora kontrabanda

Pogranicznicy wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej zatrzymali Renault Trafic z kontrabandą papierosów pochodzących z Białorusi.

W tylnej części auta 45-latek przewoził ładunek papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

W czwartek 6 października funkcjonariusze z Straży Granicznej z Braniewa wraz z funkcjonariuszami IV Referatu Prewencji w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu.

W zatrzymanym w Płocku Renault Trafic w tylnej części minibusa znaleziono 220 000 sztuk białoruskich papierosów.

Reklama

Co ciekawe, na pojeździe zamontowano inne tablice rejestracyjne a dodatkową parę „blach” znaleziono wewnątrz pojazdu. Do tego na desce rozdzielczej znajdowała się zagłuszarka sygnału GSM.

Według warmińsko-mazurskich pograniczników szacunkowa wartość nielegalnego towaru znalezionego w Traficu to niemal 163 000 zł.

Pomimo odpowiedniego przygotowania do przewozu nielegalnych wyrobów tytoniowych 45-letni kierowca pochodzący z Suwałk usłyszał już zarzuty nabywania i przewożenia wyrobów akcyzowych.

Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów za co grozi mu wysoka grzywna. Ponadto prowadzący Trafica otrzymał 3000 zł mandatu karnego za jazdę na „lewych” tablicach rejestracyjnych.

Ostatecznie kontrola minibusa zakończyła się konfiskatą białoruskich papierosów przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: