Reklama

Lublin na bliźniakach i z silnikiem z Iveco Daily – to rarytas

Lublin na bliźniakach i z silnikiem z Iveco Daily – to rarytas

Na olx.pl do kupienia jest Lublin na bliźniakach i z silnikiem z Iveco Daily – to rarytas wśród fabrycznych wersji tego dostawczaka.

Przeglądając niedzielną wieczorową porą ogłoszenia z używanymi dostawczakami natrafiłem na niezwykle atrakcyjny – oczywiście w oczach pasjonatów polskiej motoryzacji – model Lublina.

Zobacz też: 3-osiowy Lublin jako autolaweta – unikalny egzemplarz do kupienia

Reklama

Charakterystyczny pas przedni, ale też i bliźniacze koła na tylnej osi wprost z Iveco Daily, to nie efekt pracy domorosłego fana tuningu, ale fabryczna wersja, którą Intrall Polska Sp. z o.o. zaprezentował w 2005 roku.

Samochód wykorzystujący m.in. ramę i zawieszenie z Iveco Daily, był dostępny na specjalne zamówienie klientów.

Sądząc jednak po ich znikomej obecności na rynku aut używanych, można być niemal pewnym, że do dzisiaj mogło zachować się ich kilka sztuk.

Przyznam szczerze, że nie dotarłem do potwierdzonych informacji, o tym ile sztuk takiego Intralla Lublina z turbodieslem Iveco 2.8 litra opuściło fabrykę.

Wysokoprężny silnik osiągał 125 KM i 290 Nm. Co ciekawe, Intrall planował sprzedaż tego modelu również w wersji z DMC 4,6 tony oferując do 2,45 tony ładowności.

Zobacz też: Opel Movano C bliźniakiem Fiata Ducato – kolejny klon z fabryki SEVEL

Wystawiony na sprzedaż egzemplarz wygląda dobrze i jest zarejestrowany z 3,5-tonową dopuszczalną masą całkowitą.

Jeżeli ktoś byłby bliżej zainteresowany tą niezwykle rzadką wersją Lublina na bliźniakach i z silnikiem z Iveco Daily, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: