Reklama

MAN TGE i VW Crafter dla polskiej policji – kolejne sztuki w służbie

MAN TGE i VW Crafter dla polskiej policji – kolejne sztuki w służbie

Kolejne oznakowane MAN-y TGE i nieoznakowane VW Craftery dla polskiej policji wchodzą do służby. Furgony napędza najmocniejszy z gamy silnik.

Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji realizuje w latach 2022-2024 dostawę dla jednostek w całym kraju 133 sztuk furgonów wypadowych na bazie MAN-a TGE.

W marcu do poszczególnych garnizonów trafiło już 31 takich furgonów zakontraktowanych na podstawie umowy o wartości 15 099 480 zł w oparciu o zawarte umowy i zakupy w ramach „Funduszu wsparcia Policji” oraz „Programu modernizacji Policji”.

Reklama

Wszystkie nowe furgony napędza 177-konna wersja silnika 2.0 BiTDI. Przeznaczone dla oddziałów prewencji radiowozy będą służyć m.in. do patrolowania ulic czy zabezpieczania imprez masowych.

Policyjne TGE są doposażone m.in. w sprzęt łączności radiowej, sygnalizację błyskową i świetlną opartą całkowicie na technologii LED. Do tego pojawiło się zewnętrzne okratowanie okien a wewnątrz funkcjonariusze mogą korzystać z 7 indywidualnych foteli dla kierowcy i reszty załogi.

Furgony wypadowe pomieszczą też komplet hełmów, kamizelek kuloodpornych czy pałek szturmowych oraz tarcz ochronnych.

Mała więźniarka na bazie Volkswagena Craftera

W marcu 2024 roku do jednostek policji dostarczono także 42 z łącznie 76 sztuk zakontraktowanych nieoznakowanych pojazdów typu mała więźniarka na bazie Volkswagena Craftera. Auta te też napędza silnik 2.0 BiTDI o mocy 177 KM zblokowany z 6-biegową manualną skrzynią.

Wartość całkowita nowych pojazdów wynosi 32 364 365,16 zł a pojazdy te zakupiono w ramach środków „Programu modernizacji Policji”. Dostawy kolejnych 34 pojazdów planowane są w II kwartale tego roku. 

Nieoznakowane radiowozy są przystosowane do przewozu 7 osób, z czego w I rzędzie podróżować ma kierowca i konwojent. W II rzędzie są dwa indywidualne fotele dla kolejnych konwojentów oraz jednej osoby przewożonej w izolatce. Przedział III wyposażony jest w oddzielone pomieszczenie dla dwóch zatrzymanych.

Nowe więźniarki na bazie Volkswagena Craftera, poza wyposażeniem ich w nierzucającą się w oczy sygnalizację uprzywilejowania, otrzymały także dodatkowy system wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + dziewiętnaście =