Volkswagen Crafter 2024 – silniki 2.0 TDI i ChatGPT

Volkswagen Crafter 2024 – silniki 2.0 TDI i ChatGPT

Od połowy kwietnia 2024 można składać zamówienia na odśieżonego Volkswagena Craftera. Pod maską dalej silniki 2.0 TDI a z nowości ChatGPT.

Dzisiaj Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowało oficjalne grafiki pokazujące najnowsze wcielenie VW Craftera, który produkowany jest tylko i wyłącznie w wielkopolskich zakładach Volkswagen Września.

Po faceliftingu Crafter otrzyma m.in. całkowicie nową deskę rozdzielczą z cyfrowym zestawem wskaźników. Centralny dotykowy wyświetlacz będzie mieć przekątną 10,3 cala lub 12,9 cala.

Reklama

Nowy system infotainment współpracować ma z ChatGPT dzięki czemu można będzie sterować głosem, aby obsłużyć wiele funkcji pojazdu.

Zmodyfikowano także hamulec ręczny – teraz jest elektroniczny i obsługuje się go przełącznikiem na desce rozdzielczej a w wersjach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów pojawił się drążek przy kierownicy do wyboru trybów jazdy.

Zgodnie z wchodzącymi od 7 lipca 2024 roku nowymi unijnymi wymaganiami Volkswagen doposażył największego ze swoich dostawczaków w nowoczesne systemy bezpieczeństwa aktywnego. Zatem Crafter 2024 będzie miał w serii takie układy jak: Front Assist (automatyczne hamowanie awaryjne obejmujące monitorowanie rowerzystów i pieszych), Lane Assist (system utrzymywania pasa ruchu), dynamiczny wyświetlacz znaków drogowych, ogranicznik prędkości i akustyczną kontrolę odległości przy parkowaniu tyłem.

Co ciekawe, ani słowa w oficjalnym komunikacie nie poświecono elektrycznej wersji Craftera nazwanej e-Crafter.

Zresztą nie wspomniano także o spalinowych silnikach, ale według niemieckiego konfiguratora w przypadku silników wysokoprężnych pod maską dalej montowany będzie 4-cylindrowy turbodiesel o pojemności 1968 ccm, który współpracować ma albo z 6-biegową manualną skrzynią, albo z 8-stopniowym „automatem”. Jednostka 2.0 TDI występować ma w wariantach 140 KM, 163 KM oraz 177 KM. Przedsprzedaż nowego Craftera rusza w połowie kwietnia.

Źródło zdjęć: Volkswagen Samochody Dostawcze

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =