Reklama

MAN TGE z numerem 1 – fabryka we Wrześni rozpoczęła produkcję

MAN TGE z numerem 1 – fabryka we Wrześni rozpoczęła produkcję

Miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży z linii zakładów VW w Białężycach pod Wrześnią zjechał pierwszy MAN TGE. Auto będzie pracować w fabryce MAN-a w Monachium.

Pierwszy MAN TGE opuścił linię montażową 3 kwietnia 2017 roku. Furgon L1H2 z 3,5-tonowym DMC wyposażono w jednostkę 2.0 TDI o mocy 140 KM trafi do fabryki MAN-a w Monachium, gdzie produkuje się ciężarówki serii TGS i TGX, ale też kabiny i przednie osie.

Zobacz też: MAN TGE – światowa premiera na targach IAA 2016 w Hanowerze

Reklama

Niemiecki producent ciężarówek, autobusów i od teraz także aut dostawczych, planuje sprzedawać około 20 000 sztuk modelu TGE rocznie.

MAN Truck & Bus zdecydował się poszerzyć swoją gamę pojazdów o lekki samochód dostawczy w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez wielu długoletnich klientów w branży logistycznej, kurierskiej i handlowej czy też obsługi serwisowej.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

MAN TGE najpierw trafi na niemiecki, austriacki oraz holenderski rynek, a potem do kolejnych europejskich krajów. Bliźniak Volkswagena Craftera, który dzieli z nim nie tylko podwozie, karoserię, ale i wszystkie zespoły napędowe, na niektórych rynkach zadebiutuje dopiero w 2018 roku.

MAN TGE będzie oferowany z dopuszczalną masą całkowitą od 3 ton poprzez 3,5, 3,88, 4,0 do aż 5,5 tony, dzięki czemu całkowita oferta MAN Truck & Bus obejmie pojazdy z DMC od 3 do 44 ton.

Źródło zdjęć: MAN

Podziel się: