MAN TGL 12.190 z funkcjonalną zabudową skrzyniową D.A.C.

MAN TGL 12.190 z funkcjonalną zabudową skrzyniową D.A.C.

W tym MAN-ie TGL 12.190 z funkcjonalną zabudową skrzyniową D.A.C. załadunek z lewej albo z prawej strony, a nawet od góry to żaden problem.

D.A.C. z Sukowa koło Kielc zajmuje się również zabudowami samochodowymi nie tylko dla pojazdów dostawczych, ale też i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 24 ton.

Zobacz też: Isuzu M21 z zabudową kontenerową i windą – nowość od D.A.C.

Reklama

Wśród wielu ciekawych realizacji wykonanych przez podkielecką firmę jest MAN TGL 12.190 z zabudową skrzyniową wyposażoną w system niezależnego otwieranego dachu oraz „firanek” po obu bokach plandeki.

Taka konfiguracja oznacza, że załadunek, czy rozładunek może odbywać się zarówno od góry lub od lewej czy prawej strony pojazdu.

Pałąk do obsługi rozsuwanego dachu umieszczony został w przedniej aluminiowej ścianie (zdjęcie obok) – to całkiem wygodnie i zarazem bezpieczne rozwiązanie.

Zobacz też: Test:  MAN TGE 3.140 – napęd 4×4 i otwarta skrzynia (wideo, zdjęcia)

Specjaliści z D.A.C. zamontowali także z tyłu windę samozaładowczą o udźwigu 2 ton oraz dwuskrzydłowe drzwi.

Do tego boki ładowni zabezpieczają aluminiowe burty o wysokości 600 milimetrów, a o odpowiednie warunki do pracy po zmroku zadbają dwa punkty oświetleniowe umieszczone po obu stronach paki.

Ponadto MAN TGL 12.190 otrzymał pomiędzy przednią a tylną osią podwójne osłony antyrowerowe oraz poprawiający aerodynamikę spoiler dachowy – oba elementy widoczne są na głównym zdjęciu.

 

Źródło zdjęć: D.A.C.

Podziel się: