Marcin Prokop sprzedaje swojego Chevroleta G20 Beauville

Marcin Prokop sprzedaje swojego Chevroleta G20 Beauville

Marcin Prokop, popularny prezenter i fan motoryzacji, sprzedaje swojego amerykańskiego minibusa w postaci Chevroleta G20 Beauville.

G20 produkowana była przez Chevroleta od 1970 do aż 1996 roku. Ten egzemplarz to wersja Beauville z prostą linią okien a nie typowa dla amerykańskich minibusów tzw. salonka.

Z opisu dowiedzieć się możemy, że G20 to bliźniak modelu GMC Vandura, najbardziej znany z roli w serialu Drużyna A a III generacja modelu w ofercie była przez aż 25 lat.

Co ciekawe, z opisu nie dowiemy się, że ten pojazd należy konkretnie do Marcina Prokopa, choć wspomina się, że „w Polsce auto należy do znanego dziennikarza, fana motoryzacji i posiadacza kolekcji unikalnych aut”.

Reklama

Auto z 1984 roku wycenione została na 95 000 złotych a do napędu służy tzw. small block, czyli benzynowe V8 o pojemności 5,7 lita i mocy 172 KM. Oczywiście z tą niewysiloną konstrukcją zblokowano automatyczną przekładnię o czterech przełożeniach obsługiwaną wajchą przy kierownicy.

Najwyższy poziom wyposażenia w G20 oferowała odmiana Beauville, która oferowana była od 1971 roku do końca produkcji modelu w czerwcu 1996 roku.

W anonsie sprzedający podkreślił, że klimatyzacja jest nabita i sprawna a do tego Chevy przeszedł modyfikacje obejmujące przednie kapitańskie (obrotowe) fotele z przodu, rozkładany stolik z lampką LED oraz instalację 220V do – jak można się domyślać – podładowania laptopa czy smartfona za pomocą zwykłej wtyczki.

Co istotne, właściciel tego amerykańskiego vana może rozważyć zamianę na inne, ciekawe auto w postaci klasyka, ale i współczesnego pojazdu, ale jest warunek – musi być w analogicznie dobrym stanie.

A G20 Marcina Prokopa wygląda naprawdę na stan bliski fabrycznemu, więc i cena jest odpowiednia 🙂 Jeżeli zatem macie coś ciekawego na podmiankę albo po prostu gotóweczka nie mieści się w szafie (albo po prostu chcecie zobaczyć więcej zdjęć tego Chevroleta), to bezpośredni link do ogłoszenia wystawionego w serwisie Giełda Klasyków znajduje się TUTAJ.

EDIT: Jak słusznie zauważył jeden z Czytelników (dziękuję Dariusz), to wersja z dłuższym rozstawem osi, a co za tym idzie jest to Chevy G30 🙂

Źródło zdjęć: gieldaklasykow.pl

Podziel się: