Mascott na Daily a przyczepa bez koła – Polak zatrzymany na A5

Mascott na Daily a przyczepa bez koła – Polak zatrzymany na A5

Mascotta na bliźniakach załadowano na Daily na pojedynczym kole a przyczepa z łodzią jechała bez koła – Polak zatrzymany na A5 w Niemczech.

Ależ to musiała być okazja do zarobku! Kierowca, który wziął na najazd 3,5-tonowej autolawety na podwoziu Iveco Daily o wiele cięższe Renault Mascotta i podpiął do tego niezarejestrowaną przyczepę bez jednego koła, musiał wiedzieć, że sporo ryzykuje w razie kontroli.

W każdym razie polski laweciarz (chociaż chyba bardziej pasuje tutaj kaskader) zatrzymany został w poniedziałek 15 lutego około godziny 8:30 przez niemiecką policję autostradową na parkingu Schäferborn przy trasie A5, na północ od Frankfurtu nad Menem.

Reklama

Zobacz też: Jak przygotować się do startu nowego systemu poboru opłat za drogi w Polsce?

Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni Polak, który kilka dni wcześniej kupił we Francji przewożoną na przyczepie łódź miał prawo jazdy, ale tylko na kategorię B, chociaż powinien mieć B+E.

Do tego na skrzyni Mascotta znajdowały się niczym niezabezpieczone elementy, a – jak się okazało w trakcie kontroli – nigdzie nie zarejestrowana przyczepa nie miała jednego z kół.

Niemieccy policjanci oczywiście zakazali 30-latkowi kontynuowania jazdy takim zestawem, a do tego kierowca będzie odpowiadał w ramach prowadzonego postępowania karnego za prowadzenie samochodu bez odpowiedniego prawa jazdy.

Ponadto kierowca Iveco Daily będzie odpowiadać za naruszenie obowiązku ubezpieczenia przyczepy oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia ładunku przewożonego na skrzyni Mascotta. Wobec kierowcy zastosowano kaucję w wysokości kilkuset euro.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: