Reklama
stats

Mastery dla WITD Łodź z DSRC i panelami fotowoltaicznymi

Mastery dla WITD Łodź z DSRC i panelami fotowoltaicznymi

Święty Mikołaj zaszalał 😉 WITD Łódź dostało 4 nowe radiowozy. Na wyposażeniu znalazł się system DSRC oraz panele fotowoltaiczne.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi otrzymał w poniedziałek 18 grudnia 4 nowe radiowozy zbudowane na bazie Renault Master L3H2. Zabudowę wykonała firma AMZ-Kutno, która przystosowała ładownię furgonów do specyficznych warunków inspekcyjnej pracy w terenie.

Poza zabudową biurową Mastery wyposażone zostały m.in. w przenośne wagi samochodowe czy dymomierze czy torby ratunkowe niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Reklama

Co ciekawe, tylko 1 z 4 najnowszych radiowozów WITD Łódź otrzymał moduł DSRC (z ang. Dedicated Short-Range Communication), która wykorzystując łączność bezprzewodową potrafi odczytać zdalnie informację z tachografów zainstalowanych w przejeżdżających obok radiowozu ciężarówkach, autobusach czy busach wyposażonych w „tacho”.

Za konwersję furgonów na radiowozy ITD odpowiada firma AMZ-Kutno.

Przy okazji warto przypomnieć, że tzw. tachografy 4.0 mają stać się powszechne do 25 sierpnia 2025 roku, co oznacza, że i kierowcy busów wykonujących zarobkowy międzynarodowy transport drogowy będą niebawem powszechnie kontrolowani przez takie radiowozy wykorzystujące moduł DSCR.

W końcu już od 1 lipca 2026 roku urządzenia rejestrujące pracę kierowcy busów na „międzynarodówce” Z DMC/DMCZ od 2,5 do 3,5 tony będą obowiązkowe.

A tak wygląda miejsce pracy „Krokodyli”, którzy mają do dyspozycji stoliki czy sprzęt biurowy niezbędny do wykonywania czynności kontrolnych w terenie.

Wśród przekazanych łódzkim „Krokodylom” Masterek na dachu jednej z nich znalazły się też panele fotowoltaiczne, które w założeniu powinno ograniczyć wykorzystanie agregatu prądotwórczego, w który wyposażone są inspekcyjne busy, co z kolei „pozwoli na zmniejszenie emisji szkodliwych gazów”.

Odebrane radiowozy sfinansowano ze środków budżetu przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: