Mercedes-Benz Marco Polo Horizon – kolejny kamper w rodzinie

Mercedes-Benz Marco Polo Horizon – kolejny kamper w rodzinie

Koncern ze Stuttgartu zapowiedział nowego kampera. Mercedes-Benz Marco Polo Horizon to siedmioosobowe auto, w którym znajdzie się pięć miejsc do spania.

Dotychczas samochody kempingowe z trójramienną gwiazdą składały się z opartej na V-klasie wersji Marco Polo oraz Marco Polo Activity, która z kolei wykorzystuje jako bazę gorzej wyposażonego krewnego, czyli Vito Tourer.

Zobacz też: Test Mercedes Vito 111 CDI W447 – blaszak na bogato (wideo, zdjęcia)

Reklama

O ile jednak Marco Polo to luksusowy kamper wyposażony w kuchnię, szafki, obrotowe przednie fotele, który standardowo oferuje miejsca do spania dla czterech osób, to uboższe Marco Polo Activity może przenocować o jedną osobę więcej.

Najnowszy kamper Mercedesa z rodziny Marco Polo łączy zalety swoich dwóch starszych braci.

Mercedes-Benz Marco Polo Horizon zaprezentowany zostanie na międzynarodowych targach „Caravan, Motor, Touristik”, które odbywać się będą w Stuttgarcie w dniach 14-22 stycznia 2017 roku.

Zobacz też: Fiat Ducato – najlepsza baza na kampera w 2016 roku

Najnowszy samochód kempingowy Mercedesa bazuje na V-klasie i może zabrać do siedmiu osób oraz zapewnia do pięciu miejsc sypialnych.

Łóżko na dachu w wymiarach 2,05 x 1,13 metra pomieści dwie osoby, natomiast trzy pozostałe osoby mogą skorzystać z rozkładanej kanapy o wymiarach 1,93 x 1,35 metra.

Marco Polo Horizon może być napędzany jednym z trzech 4-cylindrowych wysokoprężnych silników o mocy 136 KM i 163 KM oraz 190 KM. Do tego klienci mogą wybierać pomiędzy manualną 6-biegową skrzynią oraz automatyczną przekładnią 7G-Tronic Plus.

Fabrycznie Mercedes-Benz Marco Polo Horizon napędzany jest poprzez tylne koła, ale na opcjonalnej liście wyposażenia znajduje się układ 4Matic, czyli układ 4×4. W Niemczech cennik Marco Polo Horizon zaczyna się od 52 051 Euro (wliczając w to 19-procentowy podatek VAT), co daje jakieś 229 000 złotych.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: