Reklama

Mercedes Sprinter jako ciągnik siodłowy – dla posiadaczy B+E

Mercedes Sprinter jako ciągnik siodłowy – dla posiadaczy B+E

Przeglądając otomoto.pl natknąłem się na ciekawy zestaw z 7-tonowym DMC. Mercedes Sprinter robi za ciągnik siodłowy – niezła gratka dla posiadaczy B+E.

Tym razem nie będzie aktywnego linku do ogłoszenia, bo sprzedający po prostu sobie tego nie życzył, ale zdjęcia pozwolił wykorzystać za co składam serdeczne podziękowania i kłaniam się w pas.

Zobacz też: To chyba będzie L4H6 – maxi mega wysoki Sprinter od Łukasza

Reklama

Wystawiony na otomoto.pl zestaw składa się z 3,5-tonowego Mercedesa Sprintera W906 z 2013 roku (wersja jeszcze sprzed faceliftingu) z mocnym 190-konnym silnikiem 3.0 V6 CDI, który służy jako ciągnik siodłowy dla naczepy z pojedynczą osią na bliźniakach.

Zestaw ten ma 7-tonową dopuszczalną masę całkowitą, a plandeka dzięki sporym wymiarom ładowni (7,30 m długość, 2,5m szerokość, 2,5 m wysokość) pomieścić może do 18 europalet towaru.

Ponadto podwójna kabina Sprintera powinna dobrze sprawdzać się w trasach międzynarodowych i tak właśnie ten zestaw jest wykorzystywany.

Zobacz też: Renault Messenger z naczepą do przewozu koni – zestaw na B+E

Zabudowa niestety nie powstała w żadnej z polskich firm. Sprzedający kupił już taki gotowy zestaw w Hamburgu i w zasadzie nie do końca chce się go pozbyć…

Niemniej podwójna kabina z leżanką zamiast tylnej ławki, a do tego drzwi po lewej i prawej stronie, to niezaprzeczalne atuty tak skonfigurowanego zestawu.

Przy pojazdach na kategorię B+E „tacho” nie jest zawsze wymagane, ale w tym konkretnym przypadku tachograf znajduje się w ciągniku, Z drugiej strony obowiązują już opłaty na autostradach i drogach szybkiego ruchu, ale 7-tonowe DMC pozwala na większe możliwości transportowe niż zwykły 3,5-tonowy busik.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: