To chyba będzie L4H6 – maxi mega wysoki Sprinter od Łukasza

To chyba będzie L4H6 – maxi mega wysoki Sprinter od Łukasza

Czytelnik Łukasz podesłał zdjęcie ciekawej furgonetki. Według mnie to chyba będzie L4H6 – maxi mega wysoki Sprinter widziany był na obwodnicy Warszawy.

Łukasz twierdzi, że widział tego „Mietka” w Warszawie we wtorek 9 stycznia. Nie dziwię się w ogóle, iż jadący tamtędy Sprinter W906 na ukraińskich tablicach został przez niego uwieczniony na zdjęciu, bo to raczej unikatowy na skalę globalną egzemplarz.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 314 CDI – furgon L2H2 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Bazujący na najdłuższym rozstawie osi i długości nadwozia Sprinter otrzymał niefabryczne przedłużenie wysokości dachu – widocznie niemal 3 metrowe nadwozie oferowane w najwyższej odmianie L4H3 było po prostu niewystarczające.

Jak wysoki jest ten Sprinter – nazwijmy go L4H6 – tego się pewnie nie dowiemy, ale podejrzewam, że może mieć blisko 4 metry wysokości. Do tego łatwa w obsłudze roleta zastąpiła dwuskrzydłowe drzwi tylne, co ma sens przy wykorzystaniu w pełni znacznej wysokości tej nadbudówki.

Podejrzewam, że kierowca używa profesjonalnej nawigacji samochodowej, żeby ustrzec się przed niższymi niż 4 metry wiaduktami…

Źródło zdjęcia: Łukasz

Podziel się: