Reklama
stats

Mercedes Sprinter II po faceliftingu a papiery z 2012 roku?

Mercedes Sprinter II po faceliftingu a papiery z 2012 roku?

– Wyprzedził swój czas! Sprinter II po faceliftingu a dokumenty z 2012 roku już ma – mógłby rzec któryś z pograniczników kontrolujących tą białą „blaszkę”.

Nie wiem jak tam u młodzieży z wiedzą na temat dostawczaków, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło Mercedes Sprinter, żeby wiedzieć, że II generacja tego pojazdu przeszła facelifting dopiero w 2013 roku i właśnie wtedy otrzymała m.in. nowy pas przedni, jak w skradzionej we Francji furgonetce… 😛

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 314 CDI – furgon L2H2 (wideo, zdjęcia)

Reklama

W każdym razie takiej wiedzy nie miał na pewno 19-latek, prawdopodobnie któremu ktoś kazał przewieźć trefną „blaszkę” w poniedziałek 25 czerwca przez polsko-ukraińskie przejście drogowe w Medyce.

Kontrolujący pojazd funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili numery VIN i okazało się, że są one przerobione. Prawdopodobnie – bo nie podają tego resortowe źródła – złodzieje mając dokumenty od innego legalnego Sprintera z 2012 roku chcieli przewieźć wyprodukowanego w 2016 roku Mercedesa na teren Ukrainy.

Po odkryciu pochodzenia Sprintera W906 19-letni Ukrainiec przekazany został policjantom, którzy będą ustalać winnych kradzieży białej „blaszki” z Francji.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: