Reklama

Iveco Daily wjechało w dom – kierowca mówi, że zawiodły hamulce

Iveco Daily wjechało w dom – kierowca mówi, że zawiodły hamulce

W Gołkowicach obok Wodzisławia Śląskiego Iveco Daily wjechało w dom jednorodzinny – kierujący dostawczakiem twierdzi, że to wina awarii układu hamulcowego.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w środę 10 stycznia około 2:50 w nocy. Na ulicy 1 Maja w miejscowości Gołkowice niedaleko Wodzisławia Śląskiego kierowca dostawczego Iveco Daily na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi uderzając w ścianę domku jednorodzinnego.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 314 CDI – furgon L2H2 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Przybyli na miejsce policjanci usłyszeli od 26-letniego kierowcy Iveco, który w momencie wypadku był trzeźwy, że do zdarzenia doszło z powodu awarii układu hamulcowego.

Wobec takich argumentów funkcjonariusze wezwali na miejsce biegłego sądowego z zakresu ruchu drogowego, który postanowił o zabezpieczeniu samochodu na parkingu strzeżonym, gdzie zostanie sprawdzony układ hamulcowy pojazdu.

Zobacz też: Iveco Daily z zabudową kontenerową nie zmieściło się pod wiaduktem

Do tego ściągnięty na miejsce wypadku inspektor budowlany stwierdził, że dom nadaje się dalej do użytku.

Na szczęście nikt z mieszkańców domku nie ucierpiał podczas tego wypadku, a jedynie kierowca dostawczaka został zabrany przez pogotowie do szpitala z niegroźnymi potłuczeniami ciała, stłuczeniem kolana i ranami twarzy. Teraz śledczy wspólnie z biegłymi będą analizować dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: