Reklama

Iveco Daily z zabudową kontenerową nie zmieściło się pod wiaduktem

Iveco Daily z zabudową kontenerową nie zmieściło się pod wiaduktem

Aż kontener wyrwało z mocowania – kierujący Iveco Daily 23-latek próbował przejechać pod wysokim na 2,2 metra wiaduktem nieopodal Łańcuta.

Do tego zdarzenia doszło w środę 8 listopada na trasie Głuchów – Dębina nieopodal drogi krajowej nr 94 niedaleko Łańcuta. Kierujący Iveco Daily nie zastosował się do znaku B16 informującego o zakazie wjazdu pod wiadukt pojazdom o wysokości większej niż 2,2 metra.

Zobacz też: Kolejna ofiara wiaduktu w Tychach – tym razem to Iveco Daily

Reklama

Przewożący warzywa i owoce 23-latek z powiatu kolbuszowskiego najprawdopodobniej się zamyślił i nie zauważył dwóch znaków – po lewej i po prawej stronie wiaduktu – informujących o obowiązującym w tym miejscu zakazie.

Na szczęście za Iveco nikt nie jechał, bo wtedy wyrwany z mocowań kontener, który ostatecznie zablokował przejazd pod wiaduktem, mógł być nawet śmiertelnym zagrożeniem dla innych użytkowników drogi.

Zobacz też: Używany: Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

W chwili zdarzenia 23-latek był trzeźwy, ale został karany przez policjantów mandatem karnym, a do przywrócenia ruchu w tym miejscu niezbędni okazali się strażacy, którzy usunęli zniszczony kontener z drogi.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: