Reklama

Mocno podwyższony Jumper na autostradzie A2 – zdjęcia od Marcela

Mocno podwyższony Jumper na autostradzie A2 – zdjęcia od Marcela

Czytelnik Marcel podesłał kilka zdjęć ciekawie przebudowanego furgonu. Mocno podwyższony Jumper widziany był na autostradzie A2.

Citroën Jumper, podobnie jak bliźniaczy konstrukcyjnie Fiat Ducato oraz Peugeot Boxer dostępny jest w wersji furgon, a najwyższa z nich to nadwozie H3 o wysokości zewnętrznej 2779 mm (bez obciążenia).

Zobacz też: To chyba będzie L4H6 – maxi mega wysoki Sprinter od Łukasza

Reklama

Na przesłanych zdjęciach, które Marcel zrobił na autostradzie A2 w czwartek 13 września pod Poznaniem, widać jednak Jumpera, który ma na pewno nieoryginalny blaszany dach, który zastąpiony został prawdopodobnie przez element z laminatu.

Być możliwe, że ta „blaszka” na tablicach z powiatu poznańskiego to kamper, ale przecież nic chyba nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast szafek i miejsca do spania wykorzystać przestrzeń ładunkową furgonu do przewozu lekkich, ale wymagających większej przestrzeni towarów.

Jedyny problem, to standardowej wielkości tylne skrzydła, ale przecież profesjonalne firmy zabudowujące mogłyby zamontować zamiast nich lekką opuszczaną roletę sięgającą bliżej linii dachu.

Źródło zdjęć: Marcel

Podziel się: