Reklama

Na A2 od busa z lawetą odpadło koło. Kierowcę pouczono

Na A2 od busa z lawetą odpadło koło. Kierowcę pouczono

Wczoraj na autostradzie A2 pod Nowym Tomyślem od busa ciągnącego lawetę odpadło koło. Co ciekawe, policjanci nie ukarali kierowcy grzywną.

A mówią niektórzy, że trzynastego wszystko zdarzyć się może, ale – jak widać – niekoniecznie musi to być piątek.

W poniedziałek 13 listopada kierujący zestawem składającym się z Iveco Daily 35S oraz lawety stracił panowanie nad pojazdem na 99. kilometrze wielkopolskiego odcinka autostrady A2 w kierunku Poznania.

Reklama

Jak się okazało, prowadzący zespół pojazdów mężczyzna wypadł busem w bariery energochłonne „łamiąc” przy tym zestaw z powodu urwanego lewego koła na osi napędowej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało i zdarzenie zostało zakwalifikowane przez przybyłych na miejsce policjantów z Nowego Tomysla jako kolizja drogowa.

Na zdjęciu wykonanym przez strażaków z OSP Miedzichowo widać uszkodzone koło, które odpadło od ciągnącego lawetę z dwoma osobówkami busa.

Warto odnotować także, iż funkcjonariusze „drogówki” nie ukarali kierowcy mandatem karnym – skończyło się tylko na pouczeniu.

Przybyli na miejsce strażacy z OSP Miedzichowo oraz z PSP Nowy Tomyśl pomogli udrożnić zablokowane lawetą dwa pasy „A2-ki” w kierunku stolicy Wielkopolski a także zneutralizowali wycieki powstałe w wyniku zdarzenia.

Źródło zdjęć: OSP Miedzichowo

Podziel się: