Mercedes Sprinter ważył ponad 9 ton – akcja ITD na DK 92

Mercedes Sprinter ważył ponad 9 ton – akcja ITD na DK 92

Zatrzymany przez łowickich „krokodyli” Mercedes Sprinter ważył ponad 9 ton – akcja ITD na DK 92 zakończyła się dla kierowcy busa mandatem.

Piątek 13 września nie był szczęśliwy dla kierowcy Mercedesa Sprintera 518 CDI, którym przewożona była karma dla zwierząt.

Zobacz też: Przeładowane Iveco Daily zatrzymane na A10 – 750 euro depozytu

Reklama

W Kaszewach koło Kutna na drodze krajowej nr 92 akcję ważenia pojazdów ciężarowych i dostawczych prowadzili inspektorzy z łowickiego oddziału WITD Łódź.

Po zważeniu pojazdu i sprawdzeniu dokumentów auta okazało się, że zatrzymany do kontroli Sprinter ma 3,5-tonowe DMC, chociaż realnie ważył 9,3 tony!

Kierowca ukarany został maksymalnym w tym wypadku 500-złotowym mandatem a do tego Sprinter nie został dopuszczony do dalszej jazdy do momentu przeładowania nadmiaru ładunku na inny samochód.

Zobacz też: To jest Iveco Daily 65 – jeden z nich to ciężarówka a drugi to bus

Co prawda, Sprinter 518 CDI fabrycznie ma 5-tonowe DMC, ale został zarejestrowany na kategorię B. Bo w przypadku właśnie kontroli i przeładowania, zamiast 500 zł mandatu byłoby o wiele wiele drożej… Ile drożej i dlaczego? Zachęcam do kliknięcia w powyższy link o Iveco Daily 65 🙂

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: