Reklama
stats

Mercedes Sprinter wjechał w drzewo – 5 osób trafiło do szpitala

Mercedes Sprinter wjechał w drzewo – 5 osób trafiło do szpitala

Do groźnego zdarzenia z udziałem skrzyniowego Mercedesa Sprintera doszło na drodze wojewódzkiej w okolicach Braniewa. W wypadku ucierpiało 5 osób.

Do zdarzenia doszło nad ranem w piątek 25 listopada. Kierujący skrzyniowym Mercedesem Sprinterem z podwójną kabiną 20-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo na drodze wojewódzkiej nr 507 w okolicach miejscowości Pieniężno (powiat braniewski).

Zobacz też: To jedyny w Polsce Mercedes Vito z konfesjonałem na pace

Reklama

Poza kierowcą obrażenia odniosło czterech pasażerów podróżujących dostawczakiem. Mężczyźni w wieku 18-33 lata trafili do placówek zdrowotnych w Elblągu, Bartoszycach i Olsztynie. Przybyli na miejsce wypadku policjanci zabezpieczyli ślady i ustalają teraz jaki szczegółowy przebieg miało to zdarzenie.

Pamiętajmy, że okres jesienno-zimowy to okres niebezpieczny dla kierowców. Miejscowe oblodzenia, zalegające na drogach liście, czy ograniczona mgłą widoczność to warunki mało sprzyjające kierowcom. Dlatego w czasie pierwszych przymrozków trzeba ograniczyć prędkość jazdy, zwiększyć odstępy od jadących przed nami pojazdami i wzmóc czujność za „kółkiem”.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: