Reklama
stats

To jedyny w Polsce Mercedes Vito z konfesjonałem na pace

To jedyny w Polsce Mercedes Vito z konfesjonałem na pace

Na pomysł przebudowy Mercedesa Vito W638 wpadli w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.  Mobilny konfesjonał na busie uzyskał nawet błogosławieństwo Watykanu!

Samochody dostawcze to nie tylko radiowozy, karetki, czy auta kurierskie. Kierowcy „międzynarodówek” jeżdżący po Europie wiedzą, że z busów stojących przy drogach i parkingach korzystają panie lekkich obyczajów, gdzie świadczą swoje usługi.

Zobacz też: Używany Mercedes Vito 109 CDI W639 – furgon w wersji Long (zdjęcia)

Reklama

Wydawało mi się, że pomysłów na zabudowę, a co za tym idzie także i przeznaczenie busa są już nieskończone. I rzeczywiście. Tylko mi się wydawało!

Pomysłodawcą przebudowy Mercedesa Vito na mobilny konfesjonał był biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak, który – jak wyczytać można na stronie mobilnykonfesjonal.pl – „sam wielokrotnie wychodził z Dobrą Nowiną o Miłości Boga do człowieka, spowiadając młodych ludzi na Woodstocku podczas Przystanku Jezus”.

Prototypową zabudowę mobilnego konfesjonału wykonała dwa lata temu fabryka mebli sakralnych z Podlasia.

Co ciekawe prośba o błogosławieństwo dla projektu biskupa Dajczaka trafiła także do Watykanu i spotkała się z odpowiedzią pozytywną!

Co ciekawe 19-letniego dzisiaj busa z konfesjonałem spotkać podobno można „przy szkołach, klubach, barach, ale także domach publicznych”.

Zobacz też: 10 rzeczy, które powinny być w każdym busie (zdjęcia)

Kto wie, może już niedługo Carpol, D.A.C. czy Spojkar wprowadzą do swoich katalogów mobilny konfesjonał na stałe. No bo w końcu jak jest popyt to jest podaż…

Źródło zdjęć: mobilnykonfesjonal.pl

Podziel się: