Reklama

Sprinter z olbrzymią kabiną sypialną. Ma kuchnię i fotowoltaikę

Sprinter z olbrzymią kabiną sypialną. Ma kuchnię i fotowoltaikę

Ukraiński Mercedes Sprinter z olbrzymią kabiną sypialną ma kuchnię i fotowoltaikę oraz zewnętrzne przyłącze prądu. To eksportówka czy kamper?

Spotkanie tego nietuzinkowego Sprintera W904 to niesamowity splot przypadku. Mianowicie poszedłem na basen, ale… wszystkie tory miały maksymalnie obłożenie i pani kasjerka po prostu nikogo nie chciała wpuścić.

Skończyło się na spacerze po mieście, gdzie wtem… stała ona! Biała „W904-ka” z kabiną większą od wszystkich znanych Backsleeperów i innych tego typu laminatów.

Reklama

Zanim zdążyłem podejść bliżej widziałem, jak w środku dorosły mężczyzna w całkowicie wyprostowanej pozycji kończył gotować na kuchence umieszczonej za fotelem kierowcy. Kiedy już obszedłem ogrodzenie bus był już zamknięty, a szkoda, bo chciałem podpytać o kilka szczegółów.

Zobacz też: Używany: Mercedes Sprinter 308 CDI – pocztowiec (zdjęcia)

Tak duża kabina sypialna pomieścić powinna bez problemu dwie leżanki. Oczywiście może jest tam tylko jedno łóżko a reszta przestrzeni u góry służyć może za obszerne schowki.

W każdym razie ta międzynarodówka (chociaż zaraz wspomnę o tym wątku) bazująca na Sprinterze wyprodukowanym pomiędzy 2000 a 2002 rokiem (tzw. pierwszy lift) wyposażona została w sporej wielkości panele solarne, które pozwolić powinny na pewno na podładowanie smartfona i podświetlenie wnętrza kabiny.

Bo obu bokach kabiny sypialnej, która w najszerszym miejscu była tak szeroka jak skrzynia ładunkowa, zamontowano przesuwane w bok szybki a do tego po prawej stronie na owiewce łączącej oryginalną kabinę z „dobudówką” zauważyć można zewnętrzne przyłącze prądowe a nieco wyżej małą czarną antenkę – nie wyglądała na tą od CB, więc może to antena wzmacniająca sygnał internetu?

Zobacz też: Chcą zlikwidować przelicznik 1.33 dla zestawów na kategorię B+E

Ok, może większa część zabudowy mieszczącej 8-10 europalet znajduje się już za tylną osią z bliźniakami, ale nie czepiajmy się szczegółów 😉

W każdym razie ten bus z olbrzymią kabiną może nawet nie być używany w transporcie międzynarodowym a służyć ukraińskim budowlańcom. Świadczyć o tym może właśnie przyłącze prądowe oraz miejsce, gdzie spotkałem tego Sprintera (plac budowy).

W każdym razie, jeżeli ktoś zna ten egzemplarz lub właściciela/użytkownika, może podesłać w komentarzu pod artykułem jakieś ciekawe informacje. Jak dla mnie takie połączenie międzynarodówki i kampera to arcyciekawa sprawa!

Źródło zdjęć: dostawczakiem.pl

Podziel się: