Reklama

Miał 590 kg ładowności, ale wiózł 5,3 tony towaru

Miał 590 kg ładowności, ale wiózł 5,3 tony towaru

WITD Białystok zważyło trzy pojazdy dostawcze o DMC do 3,5 tony. Każdy z nich był przeładowany, ale rekordzista zamiast 590 kg miał na pace 5,29 tony! 

W środę 30 marca na drodze krajowej nr 61 w okolicy miejscowości Świdry inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali podejrzane Iveco Daily.

Na ważeniu okazało się, że auto ważyło 8 200 kilogramów, chociaż dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie powinna przekroczyć 3500 kilogramów (w tym 590 kilogramów ładowności). Wobec faktu, że kierowca poruszał się mocno przeciążonym pojazdem, nałożony został na niego maksymalny 500-złotowy mandat.

Reklama

Zobacz też: Pościg za przeładowanym i niesprawnym Iveco Daily

Co ciekawe zatrzymane do kontroli kolejne dwa busy również były przeładowane. Dopuszczalna masa całkowita pierwszego z nich zamiast 3,5 wynosiła 7 ton. Kolejny sprawdzony przez białostockich „krokodylków” bus, pomimo DMC do 3,5 tony, ważył 5 ton. Również i ci kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł i 300 zł. Większą chyba karą dla kierowcy i przewoźnika był fakt, że pojazdy ze względu na brak możliwości przeładunku zostały skierowane na parking strzeżony.

Źródło zdjęcia: WITD Białystok

Podziel się: