Reklama

Pościg za przeładowanym i niesprawnym Iveco Daily

Pościg za przeładowanym i niesprawnym Iveco Daily

Kierowca Iveco Daily nie zatrzymał się do kontroli ITD. Po krótkim pościgu okazało się, że auto ważyło ponad 7,1 tony i było niesprawne technicznie.

W czwartek 24 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach przeprowadzali na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie czynności służbowe.

Jeden z kierowców, który prowadził białe Iveco Daily, nie zatrzymał się do kontroli pomimo wyraźnych znaków dawanych przez inspektorów. Po krótkim pościgu zatrzymano pojazd, który przewoził towar z Włoch do Polski.

Reklama

Zobacz też: Pęknięty Mercedes T1 uruchamiany na śrubokręt

Po ważeniu okazało się, że dopuszczalna masa całkowita 3,5-tonowego Iveco była znacznie przekroczona. Podczas pomiaru samochodu wraz z ładunkiem wyszło 7150 kilogramów, co oznacza, że przewożony towar powinien być transportowany nie jednym, lecz sześcioma takimi busami!

Ponadto inspektorzy stwierdzili, że samochód miał też poważne usterki techniczne w tym wycieki oleju silnikowego, niesprawne światła cofania, uszkodzone mocowanie lusterka bocznego, a także luźne mocowania ramy pojazdu. Wobec powyższego zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a na kierowcę nałożono mandaty karne o łącznej wysokości 700 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: